NB! KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!
Reval Folk uus ja vana: Peeter Rebane ja Tiit Kikas
Sissejuhatav esineja: Duo Ruut
Laupäeval, 26. jaanuaril kell 19:00
Vanalinna Muusikamajas (Uus 16c, Tallinn)
Vastalanud uue aasta avapauguna kutsub Reval Folk kokku duo, kes pole koos musitseerinud üle viie aasta – Peeter Rebase ja Tiit Kikase! Sissejuhatavaks esinejaks on neljal käel rahvakannelt mängiv Duo Ruut.
Sissejuhatav esineja on sel korral Eestis mitmeid auhindu võitnud, neljal käel üht rahvakannelt mängiv kollektiiv – duo Ruut. Koosluse moodustavad Ann Lisett Rebane ja Katariina Kivi. Mõlemad neiud õpivad Vanalinna Hariduskolleegiumis.
Uksed avanevad, nagu ikka, kell 18.00, et enne kontserdi algust sõpradega rahulikult juttu puhuda. Kohapeal tegutseb kõigi lapsevanemate rõõmuks juhendatud tegevustega lastetuba.
LÄHEMALT ESINEJATEST
Tiit Kikas ja Peeter Rebane alustasid koosmusitseerimist varastel 90ndatel, kui valdav muusikastiil Eestis oli … ütleme otse: päkapikudisko. Rahvamuusikahuvilistega koos alles uuriti meie vanu juuri ja otsiti uut kõla, et vabaneda „nõukaaja rahvamuusika” painest.
Otsingud viisid koostöös viiuldaja Indrek Kaldaga eesti pärimusmuusika juurest ka iiri rahvamuusika juurde, mis oli 90ndate teises pooles tohutult populaarne.
Siiski on algusest peale olnud duol Kikas&Rebane täiesti oma repertuaar ‒ originaallooming, mis, põhinedes unikaalsel mängustiilil ja kergel akustilise popi kõlal, omandas kindla kuulajaskonna juba 90ndate diskomuusikast läbiimbunud kümnendil. Tollal loodud instrumentaalpaladest on saanud koos Lauri Saatpalu tekstidega nii mõnedki Folkmilli või Dagö lood.
Tiit Kikas on Eesti muusik, kes alustas viiuliõpinguid 4-aastaselt. 1990. aastate algul tekkis tal huvi pärimusmuusika, eriti traditsioonilise iiri viiulimuusika, hiljem elektroonilise ja etnotaustaga maailmamuusika vastu. Ta on musitseerinud eri stiilides: etno, popp, rokk, džäss, crossover. 1995–1996 õppis ta Soomes Sibeliuse Akadeemias. Aastal 2011 kaitses Kikas diplomi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias džässmuusika erialal. Kikas on olnud heliloojaks ja arranžeerijaks rohkem kui saja muusikaalbumi juures; loonud muusika enam kui kümnele filmile (sh mängufilmid ja dokumentaalfilmid), telelavastustele ja raadiosaadetele; olnud helilooja ühele originaalmuusikalile; teinud muusikalisi kujundusi enam kui viiele teatrilavastusele. Oma karjääri jooksul on ta välja andnud kaks sooloplaati „String theory“ ja „101 Clowns“. (Allikas: Wikipedia)
Peeter Rebane on kitarrist, kes kirjutab nii teatri- kui filmimuusikat ning on liige ansamblites Dagö ja RUUUM. 2018. aastal panustas ta nii produtsendi kui muusikuna EV100 raames lavale toodud muusikasündmusel „Klaveriloomad. Elu muusikas” ning muusika ja laulutekstide autorina suveetendusel „100 Valget Daami” Haapsalu piiskopilinnuses.
PEETER JA TIIT ENDAST
“Tiit Kikas ja Peeter Rebane alustasid koosmusitseerimist varastel 90-ndatel, kui valdav muusikastiil Eestis oli … ütleme otse, päkapikudisko. Rahvamuusikahuvilistega koos alles uuriti meie vanu juuri ja otsiti uut kõla, et vabaneda “nõukaaja rahvamuusika” painest. Otsingud viisid koostöös viiuldaja Indrek Kaldaga eesti pärimusmuusika juurest ka iiri rahvamuusika juurde, mis 90ndate teises pooles tohutult populaarne ja kuulatav oli. Siiski on algusest peale olnud duol Kikas&Rebane hoopis oma repertuaar, originaallooming, mis, põhinedes unikaalsele mängustiilile ja kergele akustilise popi kõlale, omandas kindla kuulajaskonna juba 90ndate diskomuusikast läbiimbunud ajastul. Tollal loodud instrumentaalpaladest on saanud koos Lauri Saatpalu tekstidega nii mõnedki Folkmilli või Dagö lood.”
DUO RUUT
on kahest Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilasest (Ann-Lisett Rebane ja Katariina Kivi) koosnev duo, kes laulab peamiselt regilaule ja mängib samal
ajal neljal käel korraga üht rahvakannelt, kasutades seda üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest. 2018. aastal võitis Ruut Eesti Pärimusmuusika Keskuse üleriigilise noorte pärimusbändide konkursi, lisaks pälvis Noortebänd 2018 peaauhinna. 2017. aastal võitsid tüdrukud Mooste konkursi Elohelü.
REVAL FOLK
MTÜ Reval Folk asutati 2017. aasta sügisel. Kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisarjas tehakse koostööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika erialaga.
Kontserdisarja eesmärk on tuua pärimusmuusika ja sellel põhinev autorilooming Tallinna. Reval Folk tutvustab muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Soovime kasvatada huvi pärimusmuusika eriala omandamise vastu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, et tagada kultuuri jätkusuutlikkus. Korraldame õpitubasid, suviti rahvusvahelist muusikalaagrit Reval Etno ning pakume kontserdivõimalusi ka mujal Eestis – nii on pärimusmuusika rohkem igapäevaellu haaratud.
www.revalfolk.ee
Facebook
Instagram
Soundcloud
Youtube
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, EMTA pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Põhja- ja Baltimaade Mobiilsusprogramm ja Tallink.
Partnerid: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit ja Tallinna Tantsuklubi, Ticketer.ee, Tallinna linn, Euroopa Kultuuripärandi aasta 2018, Klassikaraadio.