PRESSITEADE
Reval Folk toob teise hooaja lõpukontserdiks pealinna Eesti hinnatud muusikud Martin Mülleri ja Villu Talsi
Tallinnas kaks aastat tegutsenud pärimuskontsertide sari Reval Folk kutsub teise eduka hooaja lõpetamiseks Tallinna kaks Eesti tipptasemel pärimusmuusikut – Martin Mülleri ja Villu Talsi. Kontsert toimub 5. Aprillil kell 19, Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c).
Müller ja Talsi esinesid pealinnas viimati üheskoos aasta tagasi ning toovad mandoliini ja eesti lõõtsaga publiku ette oma folgiauhinna Etnokulp võitnud albumi “Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Juliusega jahil” lood ning ka mõned teised enda seatud lood Eesti väärikate pillimeeste pärandist. Kontsert on pühendatud kõigile Tallinna pärimusõpetajatele, kes hoole ja pühendumisega hoiavad Eesti muusika traditsioone Eesti pealinnas.
Sissejuhatavad esinejad on sel korral Pärnumaalt pärit 15-aastased andekad viiuldajad Juuli Kõrre ja Maria Mänd, kes on ühtlasi muusik ning viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali õpilased.
“Oleme rõõmsad, et meil on teisel hooajal õnnestunud kaasata globaalse haardega artiste nii Eestist kui välismaalt ning luua Tallinna jätkusuutlik kõrgetasemelise muusikaga pärimuskontsertide sari. See poleks kunagi õnnestunud, kui meil poleks niivõrd tugevaid partnereid, sh Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Klassikaraadio, EV100, Eestis tegutsevate välisriikide saatkondi ning vabatahtlike meeskonda,” sõnas kontserdisarja algataja Kadri Allikmäe. “Meil on siiras hea meel, et tipptasemel artistid Eestist ja välismaalt, Tallinna muusikaarmastajad ning -õpetajad ja meie partnered on Reval Folgi ettevõtmisse uskunud ning pidanud just Eesti pealinnas pärimustraditsiooni hoidmist ja tutvustamist niivõrd väärtuslikuks. Kõik, kes seda samuti oluliseks peavad, on väga oodatud meiega koos lõpukontserdile seda tähistama!”
Sel hooajal on Reval Folk toonud kuulajateni juba viis kontserti, kus astusid üles mitmed värvikad muusikud ja kooslused: SILD (Eesti/Wales), sissejuhatajateks olid Reval Etno lapsed koos Eesti akordionist Tuulikki Bartosikiga; Maria Kalaniemi (Soome), Tuulikki Bartosik ja Toorama (Mordva, Venemaa); Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski (Eesti-Rootsi), sissejuhatajaks oli Reval Folgi ajaloo seni suurim kollektiiv – täiskasvanud folgiõpilased Nõmme Pärimuskoolist; Peeter Rebane ja Tiit Kikas, sissejuhatajaks Duo Ruut ning Norra hardangeri viiuli pärl ning Norra folkmuusika Grammy pälvinud Anne Hytta, sissejuhatajateks EMTA pärimusmuusikud.
Villu Talsi ja Martin Mülleri kontsert on selle hooaja kuues. Kaks kontserti hooaja jooksul müüdi välja juba eelmüügist ning kaht kontserti (Maria Kalaniemi, Tuulikki Bartosik ja Toorama ning Anne Hytta) salvestas ka Klassikaraadio. Anne Hytta kontsert on eetris eeloleval neljapäeval, 4. aprillil kell 19 Klassikaraadio saates „Ilmakaar“. Neli hooaja artisti on selle aja vältel üles astunud ka ERR Terevisioonis. Villu Talsit ja Martin Müllerit saab Terevisioonis kuulata kontserdipäeva hommikul!
Reval Folk sai alguse 2017. aasta sügisel kodanikualgatusena, mil Tallinnas elavad folgiarmastajad otsustasid oma kodulinna luua regulaarse eheda (akustilise) muusikaga pärimuskontsertide sarja.
PILETID hooaja lõpukontserdile on eelmüügis soodsamad ning müügil Ticketer.ee keskkonnas siin: https://bit.ly/2UriYR8
Vanalinna Muusikamaja uksed ning Reval Folgi kohvik avanevad 5. aprillil kell 18, et end juba enne kontserdi algust sõprade seltskonnas tee ja pirukatega heasse meeleollu häälestada. Kontserdi ajal toimetab Muusikamaja ülakorrusel juhendatud tegevustega lastetuba.
Käesoleval hooajal kasutati Reval Folgi sündmustel vaid korduvkasutatavaid nõusid.
Lähem teave kontserdi kohta on leitav siit: https://www.revalfolk.ee/kontserdid/reval-folk-hooaja-lopukontsert-6-04-2018-kell-1900/
Esinejate pilte on võimalik alla laadida siit: https://www.revalfolk.ee/meedia/
LÄHEM TEAVE:Kadri AllikmäeMTÜ Reval FolkKontsertide korraldajaGSM 53747704www.revalfolk.eewww.facebook.com/revalfolkwww.instagram.com/revalfolk
LÄHEMALT ESINEJATEST:
MARTIN MÜLLER JA VILLU TALSI:Koostöö algus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala õpingutel. Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Villu ja Martin on ühiselt kokku pandud kava jaoks inspiratsiooni kogunud kunagise Miila küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ning isiksusest. Oluline on ka see, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.
2016. aastal anti koos Villu Talsiga välja CD Miila küla pillimehe lõõtsalugudega „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Julijusega jahil“. Samal aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa kultuuripreemia „Elurõõm“ ja 2017. aastal Viljandi Pärimusuusika gaalal Etnokulbi kahes kategoorias koos Villu Talsiga.
Peagi on Duolt oodata uusi ettevõtmisi.Loe lähemalt esinejatest: www.revalfolk.ee ja www.kurestiku.ee
MARTIN MÜLLER:Martin Müller (1988) leidis tee muusikani juba väga noorelt, mil laulis oma esimesed laulud vanaema Hella Tõevere põlvedel, kellelt on Martin pärinud ka oma muusikageenid ja -armastuse. Martin Müller lõpetas Jakob Westholmi Gümnaasiumi, õppides muusikat süvaõppeklassis. Samal ajal omandas mandoliini algtõed Heldur Vaabeli juhendamisel. Lõõtsaõpet alustas pillimeister Johannes Madissaare käe all, kelle valmistatud pillil praegugi peamiselt mängib. 2010. aastal lõpetas Tallinna Teeninduskooli kokanduse erialal ja 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika bakalaureuseõppe, põhipilliks eesti lõõts, erialaõpetajateks Tuulikki Bartosik ja Margus Põldsepp. 2014. aastast töötab Martin Müller Tapa Muusika- ja kunstikoolis lõõtsa ja karmoška õpetajana. Lisaks osaleb mees aktiivselt Miila külaseltsi tegevuses ja mängib Uhtna mandoliiniorkestris. Martin on tunnustatud lõõtspillimängija ja laulja nii üksi kui ka koos Asso Indiga, samuti tegutseb mitmetes erinevates ansamblites: Konterbant, K.L.O.F., Igalemb, Kolm Lõvi, ja. Estonian Folk Orchestra.
VILLU TALSI:Villu on tore poiss Ida-Virumaalt, Püssi linnast, kellele meeldib kettagolf ja pillimäng. Ta on mandoliini õppinud Jaanus Põlderi käe all ja siin seal vabariigi suuremates koolides, nagu EMTA ja TÜVKA. Välisõpingute ajal on väisatud ka Göteborgi linna Rootsi kuningriigi läänekaldal. Juba noorest põlvest on talle meeldinud ikka bändi teha ja erinevaid muusikastiile viljeleda. Põhikooli ajal käis ta koos folkansambliga Meelelahutaja läbi pool Euroopat ning keskkoolis tegi bände Sininepilveke (trummarina) ja Voltmeeter (kidramehe ja lauljana). Ülikooli õpingute ajal sai loodud näppepillibänd Gjangsta, Viljandi Gypsy Jazz Collective, VEM trio ja Curly Strings, millest kujunes välja Villu põhibänd. Lisaks mängib ta ka Tuulikki Bartosik Trios ja Estonian Folk Orchestras ning loomulikult auhindadega pärjatud duos Martin Mülleriga. Pedagoogitöö istub Villule ka hästi, seda viljeleb ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika näpepillide õppejõuna. Näiteks praegu ühes kuumemas folgibändis Mandotrio mängivad kõik tema õpilased.
SISSEJUHATAVAD ESINEJAD:Kontserdi juhatavad sel korral sisse viiulimängijad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil.
KUULAMIST:– Mets mühiseb: https://www.youtube.com/watch?v=6VOtHyc5Fgg – Metsas vaikses: https://soundcloud.com/viljandifolk/villu-talsi-ja-martin-muller-metsas-vaikses – Metsa läksid sa: https://soundcloud.com/stone-oil-studio/martin-muller-ja-villu-talsi-sepa-juliuse-jahil-metsa-laksid-sa
REVAL FOLK:MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA TOETAJAD: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Eesti-Norra Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Rootsi Saatkond, Balti- ja Põhjamaade mobiilsusprogramm, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Hotell St. Barbara.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA PARTNERID: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit, Tallinna Tantsuklubi, Kultuuripärandi aasta 2018, EV100, Ticketer.ee, Tallinna linn, Klassikaraadio.
MTÜ Reval Folk
02.04.2019
Reval Folk toob teise hooaja lõpukontserdiks pealinna Eesti hinnatud muusikud Martin Mülleri ja Villu Talsi
Tallinnas kaks aastat tegutsenud pärimuskontsertide sari Reval Folk kutsub teise eduka hooaja lõpetamiseks Tallinna kaks Eesti tipptasemel pärimusmuusikut – Martin Mülleri ja Villu Talsi. Kontsert toimub 5. Aprillil kell 19, Vanalinna Muusikamajas (Uus tn 16c).
Müller ja Talsi esinesid pealinnas viimati üheskoos aasta tagasi ning toovad mandoliini ja Eesti lõõtsaga publiku ette oma folgiauhinna Etnokulp võitnud albumi “Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Juliusega jahil” lood ning ka mõned teised enda seatud lood Eesti väärikate pillimeeste pärandist. Kontsert on pühendatud kõigile Tallinna pärimusõpetajatele, kes hoole ja pühendumisega hoiavad Eesti muusika traditsioone Eesti pealinnas.
Sissejuhatavad esinejad on sel korral Pärnumaalt pärit 15-aastased andekad viiuldajad Juuli Kõrre ja Maria Mänd, kes on ühtlasi muusik ning viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali õpilased.
“Oleme rõõmsad, et meil on teisel hooajal õnnestunud kaasata globaalse haardega artiste nii Eestist kui välismaalt ning luua Tallinna jätkusuutlik kõrgetasemelise muusikaga pärimuskontsertide sari. See poleks kunagi õnnestunud, kui meil poleks niivõrd tugevaid partnereid, sh Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Klassikaraadio, EV100, Eestis tegutsevate välisriikide saatkondi ning vabatahtlike meeskonda,” sõnas kontserdisarja algataja Kadri Allikmäe. “Meil on siiras hea meel, et tipptasemel artistid Eestist ja välismaalt, Tallinna muusikaarmastajad ning -õpetajad ja meie partnered on Reval Folgi ettevõtmisse uskunud ning pidanud just Eesti pealinnas pärimustraditsiooni hoidmist ja tutvustamist niivõrd väärtuslikuks. Kõik, kes seda samuti oluliseks peavad, on väga oodatud meiega koos lõpukontserdile seda tähistama!”
Reval Folgi teise hooaja lõpukontsert on järjekorranumbrilt kuues. Enne viimast sündmust, toimus 2018. aasta sügisel ja 2019. aasta kevadel kokku viis kontserti, kus astusid üles SILD (Eesti/Wales), sissejuhatajateks olid Reval Etno lapsed koos Eesti akordionist Tuulikki Bartosikiga; Maria Kalaniemi (Soome), Tuulikki Bartosik ja Toorama (Mordva, Venemaa); Duo Säde Tatar ja Gabbi Dluzewski (Eesti-Rootsi), sissejuhatajaks oli Reval Folgi ajaloo seni suurim kollektiiv – täiskasvanud folgiõpilased Nõmme Pärimuskoolist; Peeter Rebane ja Tiit Kikas, sissejuhatajaks Duo Ruut ning Norra hardangeri viiuli pärl ning Norra folkmuusika Grammy pälvinud Anne Hytta, sissejuhatajateks EMTA pärimusmuusikud.
Villu Talsi ja Martin Mülleri kontsert on selle hooaja kuues. Kaks kontserti hooaja jooksul müüdi välja juba eelmüügist ning kahte kontserti (Maria Kalaniemi, Tuulikki Bartosik ja Toorama ning Anne Hytta) salvestas ka Klassikaraadio. Anne Hytta kontsert on eetris eeloleval neljapäeval, 4. aprillil kell 19 Klassikaraadio saates “Ilmakaar”. Neli hooaja artisti on üles astunud ka ERR Terevisioonis. Villu Talsi ja Martin Müller astuvad Terevisioonis üles kontserdipäeva hommikul!
Reval Folk sai alguse 2017. aasta sügisel kodanikualgatusena, mil Tallinnas elavad folgiarmastajad otsustasid oma kodulinna luua regulaarse eheda (akustilise) muusikaga pärimuskontsertide sarja.
PILETID hooaja lõpukontserdile on eelmüügis soodsamad ning müügil Ticketer.ee keskkonnas siin: https://bit.ly/2UriYR8
Vanalinna Muusikamaja uksed ning Reval Folgi kohvik avanevad 5. aprillil kell 18, et end juba enne kontserdi algust sõprade seltskonnas tee ja pirukatega heasse meeleollu häälestada. Kontserdi ajal toimetab Muusikamaja ülakorrusel juhendatud tegevustega lastetuba.
Lähem teave kontserdi kohta on leitav siit: https://www.revalfolk.ee/kontserdid/reval-folk-hooaja-lopukontsert-6-04-2018-kell-1900/
Esinejate pilte on võimalik alla laadida siit: https://www.revalfolk.ee/meedia/
LÄHEM TEAVE:
Kadri Allikmäe
MTÜ Reval Folk
Kontsertide korraldaja
GSM 53747704
LÄHEMALT ESINEJATEST:
MARTIN MÜLLER JA VILLU TALSI:
Koostöö
algus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala õpingutel.
Pärimusmuusikas on tihtipeale läbi põimunud aeg, inimesed ja ruum. Villu ja
Martin on ühiselt kokku pandud kava jaoks inspiratsiooni kogunud kunagise Miila
küla pillimehe Julius Sepa (1901-1981) muusikast ning isiksusest. Oluline on ka
see, et Martin ise on Miila küla elanik ning ka Villu suguvõsa on omal ajal
Seppadega küllalt tihedalt seotud olnud.
2016. aastal anti koos Villu Talsiga välja CD Miila küla pillimehe
lõõtsalugudega „Martin Müller ja Villu Talsi Sepa Julijusega jahil“. Samal
aastal pälvis Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa kultuuripreemia „Elurõõm“ ja
2017. aastal Viljandi Pärimusuusika gaalal Etnokulbi kahes kategoorias koos
Villu Talsiga.
Peagi on Duolt oodata uusi ettevõtmisi.
Loe lähemalt esinejatest: www.revalfolk.ee ja www.kurestiku.ee
MARTIN MÜLLER:
Martin Müller (1988) leidis tee muusikani juba väga noorelt, mil laulis oma esimesed laulud vanaema Hella Tõevere põlvedel, kellelt on Martin pärinud ka oma muusikageenid ja -armastuse. Martin Müller lõpetas Jakob Westholmi Gümnaasiumi, õppides muusikat süvaõppeklassis. Samal ajal omandas mandoliini algtõed Heldur Vaabeli juhendamisel. Lõõtsaõpet alustas pillimeister Johannes Madissaare käe all, kelle valmistatud pillil praegugi peamiselt mängib. 2010. aastal lõpetas Tallinna Teeninduskooli kokanduse erialal ja 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika bakalaureuseõppe, põhipilliks eesti lõõts, erialaõpetajateks Tuulikki Bartosik ja Margus Põldsepp. 2014. aastast töötab Martin Müller Tapa Muusika- ja kunstikoolis lõõtsa ja karmoška õpetajana. Lisaks osaleb mees aktiivselt Miila külaseltsi tegevuses ja mängib Uhtna mandoliiniorkestris. Martin on tunnustatud lõõtspillimängija ja laulja nii üksi kui ka koos Asso Indiga, samuti tegutseb mitmetes erinevates ansamblites: Konterbant, K.L.O.F., Igalemb, Kolm Lõvi, ja. Estonian Folk Orchestra.
VILLU TALSI:
Villu on tore poiss Ida-Virumaalt, Püssi linnast, kellele meeldib kettagolf ja pillimäng. Ta on mandoliini õppinud Jaanus Põlderi käe all ja siin seal vabariigi suuremates koolides, nagu EMTA ja TÜVKA. Välisõpingute ajal on väisatud ka Göteborgi linna Rootsi kuningriigi läänekaldal. Juba noorest põlvest on talle meeldinud ikka bändi teha ja erinevaid muusikastiile viljeleda. Põhikooli ajal käis ta koos folkansambliga Meelelahutaja läbi pool Euroopat ning keskkoolis tegi bände Sininepilveke (trummarina) ja Voltmeeter (kidramehe ja lauljana). Ülikooli õpingute ajal sai loodud näppepillibänd Gjangsta, Viljandi Gypsy Jazz Collective, VEM trio ja Curly Strings, millest kujunes välja Villu põhibänd. Lisaks mängib ta ka Tuulikki Bartosik Trios ja Estonian Folk Orchestras ning loomulikult auhindadega pärjatud duos Martin Mülleriga. Pedagoogitöö istub Villule ka hästi, seda viljeleb ta Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika näpepillide õppejõuna. Näiteks praegu ühes kuumemas folgibändis Mandotrio mängivad kõik tema õpilased.
SISSEJUHATAVAD ESINEJAD:
Kontserdi juhatavad sel korral sisse viiulimängijad Juuli Kõrre ja Maria Mänd. Neiud on lõpetanud 2017. aastal Pärnu muusikakooli viiuli erialal. Teist aastat õpivad nad pärimusviiulit tunnustatud viiuliõpetaja Karoliina Kreintaali juures. Nad on koos üles astunud Seto Folgil, Eesti Pärimusmuusika Keskuse Lõikuspeol, Eesti Pärimusmuusika Keskuse rahvamajade tuuril, RuhnuRahul, Tartu Noorte Folkloorifestivalil, August Pulsti 130. aastapäeva kontserdil Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus ja osalenud Pärimusbändide konkursil.
KUULAMIST:
REVAL FOLK:
MTÜ Reval Folk on kodanikualgatuse korras sündinud kontserdisari, mille raames tehakse koostööd EMTA pärimusmuusika erialaga. Reval Folgi eesmärk on tuua inimesed asises Tallinnas oma päri(mu)solemusele lähemale, tutvustades muusikuid nii Eestist kui ka välismaalt. Meie teiseks eesmärgiks on inspireerida noori õppima pärimusmuusikat ka professionaalselt Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Usume, et muusika on igaühe põhiõigus ning traditsiooniline muusika aitab inimestel jõuda lähemale oma ehedale olemusele.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA TOETAJAD: Eesti Kultuurkapital, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusika eriala, Tallinna linn, Eesti-Norra Kaubanduskoda, Norra Saatkond, Rootsi Saatkond, Balti- ja Põhjamaade mobiilsusprogramm, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Dipri trükikeskkond, Veebimajutus.ee, Koht, Elustiiliportaal Bioneer.ee, Tallinn in Your Pocket, Hotell St. Barbara.
REVAL FOLGI 2018/2019 HOOAJA PARTNERID: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Vanalinna Muusikamaja, Eesti Muusikaõpetajate Liit, Eesti Folkloorinõukogu, MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Eesti Kandleliit, Tallinna Tantsuklubi, Kultuuripärandi aasta 2018, EV100, Ticketer.ee, Tallinna linn, Klassikaraadio.